Proverit logo Preveriť firmu

Risk Report

Hodnotenie kredibility firiem podľa CreditCheck

Systém hodnotenia kredibility CreditCheck vám pomáha predísť finančným stratám, pretože stráži aktuálny stav vašich obchodných partnerov a zákazníkov. Takto máte stále prehľad o ich dlžobách, konkurzoch, exekúciach. Všetky informácie sú na jednom mieste, kde ich najviac potrebujete. Jednoducho a rýchlo.


CreditCheck šetrí čas a kontroluje a hodnotí za vás partnerské firmy, napríklad:


  • keď ich vkladáte do databázy
  • počas objednávky
  • v priebehu vystavovania faktúr
  • pri kontrole neuhradených faktúr
  • alebo kedykoľvek čítate e-maily
  • či pracujete na internete

To všetko vďaka službám Credit Check ERP, CreditCheck E-MAIL a CreditCheck WEB.


Takto ihneď viete, ako na tom váš obchodný partner je bez toho, aby ste museli informácie zložito vyhľadávať. Na základe vyhľadaných skutočností môžete ihneď podniknúť potrebné kroky.


Sledujeme všetky dôležité informačné zdroje za vás

Dáta zberáme z 12 zdrojov, napríklad obchodný vestník, zoznamy dlžníkov, register účtových uzávierok a z mnohých iných miest. Denne z týchto registrov sťahujeme veĺa nových alebo zmenených dokumentov. Vďaka tomu nemusíte informačné zdroje prehľadávať a šetríte cenný čas.


Prehľad informačných zdrojov


Hodnotiace pravidlá overujú non-stop

Získané dáta treba vyhodnotiť. Vieme, čo a kde hľadať. Postupne rozvíjame sadu desiatok v praxi osvedčených hodnotiacich pravidiel, ktoré uplatňujeme pri analýze každej firmy. Tieto kontrolné pravidlá vyzerajú napríklad takto:


  • Dlžoba u VZP
  • V likvidácii
  • Rizikový daňový subjekt - zrušenie registrácie DPH
  • Daňový dlžník

Systém hodnotenia firiem CreditCheck sme integrovali do desiatok podnikových informačných systémov

Nič nie je pohodlnejšie, ako mať semafor CreditCheck denne aktuálny a po ruke priamo v zozname zákazníkov vo vašom fakturačnom, ERP alebo CRM systéme. A k tomu využívať priama odkaz na podrobnejší CreditCheckList z karty zákazníka.


CreditCheck sme integrovali už do viac ako 50 najpoužívanejších podnikových systémov v SR a ČR. Pozrite sa, do jakých:


Viac o Creditcheck ERP


Dôležité upozornenia posielame e-mailom

Nič vám neutečie, aj keď práve nemáte zapnutý podnikový informačný systém s integrovaným CreditCheckom alebo nie ste na webe creditcheck.sk. Všetky dôležité informácie s vplyvom na hodnotenie kredibility vašich zákazníkov vám ihneď zašleme e-mailom.


Viac o CreditCheck Monitoring

Sledujte informačný semafor ZDARMA

Výsledkom kontrol je prehľadný semafor CreditCheck. Rýchlo a zdarma tak ihneď vizuálne a na prvý pohľad vidíte, či je potrebné sa firmou zaoberať ďalej a zistiť viac informácií o jej stave.
Zelený semafor
Zelená farba znamená, že sme v nami preverovaných zdrojoch nenarazili na nič, čo by bolo nutné okamžite overiť.
Oranžový semafor
Oranžová farba upozorňuje, že “Sú k dispozícii informácie o skutočnostiach alebo zmenách vo firme, ktoré môžu (ale nemusia) mať vplyv na bonitu.”
Červený semafor
Červená farba predstavuje varovanie, že “Sú k dispozícii informácie o skutočnostiach alebo zmenách, ktoré spravidla majú (ale nemusia) významný vplyv na bonitu.”
Viac o semafore CreditCheck

Všetky informácie uvidíte na podrobnom reporte

Všetky informácie o preverovanej firme vám ukážeme na jednom prehľadnom reporte CreditCheckList. Je rozčlenený do niekoľkých záložiek:
Výsledky credit risk kontrol
V prípade nálezu informácií s možným vplyvom na kreditné riziká ich vypisujeme stručne ihneď v úvode reportu.
Aktuálne dáta
Informácie tematicky členíme do jednotlivých sekcií. Napríklad do položiek Insolvenčné pokračovanie, Bankové účty, dcérske firmy, a ďalších. Pre rýchlu orientáciu väčšinu zobrazovaných sekcií ponechávame v kompaktnom zbalenom stave. Rozviniete si iba informácie, ktoré vás zaujímajú.
Finančné dáta
CreditCheck vám poskytuje stovky tisíc účtových uzávierok v štrukturovanej podobe. Počítame finančné ukazovatele, odporúčaný kreditný limit, vývoj obratu a počtu zamestnancov