Klienti, ktorí nám dôverujú

Našimi klientmi sú úspešné české a slovenské spoločnosti, ktoré nepodceňujú nutnosť overovania obchodných partnerov.

Vyskúšať ZDARMA

Allegro Retail, a.s

Internetový obchod

Počet zamestnancov: 1000 - 1499 zaměstnanců

Obrat: 1,5 mld a více Kč

Credit Check, s.r.o. provádí komplexní hodnocení našich dodavatelů s ohledem na faktory, jako je kvalita služeb, včasnost dodání, komunikace a dodržování smluvních ujednání. Tento holistický přístup zajišťuje, že získáme podrobné porozumění výkonu každého dodavatele. Přesnost a spolehlivost údajů poskytnutých je chvályhodná. Využívá inovativní technologie ve svých vyhodnocovacích procesech a drží náskok před průmyslovými standardy. Tento závazek k technologickému pokroku zajišťuje, že dostáváme špičková řešení pro hodnocení a řízení dodavatelů.

Petr Petrányi

Team Leader of Vendor Check


Seyfor

softwarová společnost

Počet zamestnancov: 500 - 999 zamestnancov

Obrat: 3 mil - 4999999 Kč

Creditcheck využívame pre interný monitoring našich českých a slovenských odberateľov a dodávateľov v ERP Byznys. Oceňujem hlavne to, že nemusíme ručne vyhľadávať informácie o našich obchodných partneroch na rôznych webových stránkach alebo v registračných zoznamoch, ale máme ich k dispozícii priamo v našom ERP systéme Byznys. Môžeme si vybrať, ktoré parametre o bonite a platobnej morálke našich obchodných partnerov chceme sledovať. Creditcheck nám ponúka približne 120 parametrov, z ktorých sme si vybrali 12 najdôležitejších pre náš obchodný proces. Zároveň oceňujem profesionálny prístup, podporu pri realizácii a ochotu vyriešiť akýkoľvek náš dotaz.

Milan Smutný

Group CFO


MAKRO Cash & Carry ČR s.r.o.

Potravinářský velkoobchod

Počet zamestnancov: 4000 - 4999 zaměstnanců

Obrat: 1,5 mld a více Kč

Díky službě Creditcheck máme pravidelně k dispozici pravidelně informace o společnostech, kteří mají jakékoliv finanční riziko. Informace využíváme jak pro Českou republiku, tak pro Slovenskou republiku a veškeré reporty chodí pravidelně, včas a komunikace se společností Creditcheck je vždy profesionální a okamžitá. Využíváme služby již 9 let a určitě budeme i do budoucna.

Petra Majeriková

Senior GL Accountant


Enteria a.s.

Český stavební holding

Počet zamestnancov: 1000 - 1499 zamestnancov

Obrat: 1,5 mld a viac Kč

Prostredníctvom Creditcheck vykonávame hĺbkové overovanie partnerov z pohľadu finančných ukazovateľov, bonity, rizikovosti a ďalších faktorov. Zaujímavá je aj funkcia Vizualizácia väzieb, kde sledujeme ďalšie subjekty viazané na uvedenú spoločnosť. Monitoring nám zároveň automaticky stráži zmeny u uvedených subjektov, ktoré následne vyhodnocujeme.

Ing. Ingrid Mužíková

Riaditeľka ekonomického úseku


Nadačný fond proti korupcii

Nadačný fond

Počet zamestnancov: 1 - 5 zamestnancov

Obrat: 500 tis. - 1 mil. Kč

Oceňujem najmä používateľsky prívetivé prostredie a prehľadnosť - pre základné údaje, overenie adries, kreditného skóre a pod. ste najprívetivejším a najrýchlejším nástrojom. Hlavnou výhodou Creditchecku je rýchlosť vyhľadávania kľúčových dát a prehľadnosť zobrazenia. Pri lustrácii vďaka tomu nájdete údaje, ktoré by ste si pracne zohnali z otvorených zdrojov, miesto hodín vám to však zaberie len pár minút.

Tomáš Lemešani

analytik


SAPELI a.s.

výrobca dverí a zárubní

Počet zamestnancov: 250 - 499 zamestnancov

Obrat: 500 mil - 999999999 Kč

Pri preverovaní partnerov v ČR a SR využívame službu Creditcheck. Najväčším prínosom je pre nás napojenie na firemný IS OR-System, vďaka ktorému prebieha overovanie dodávateľov a odberateľov. Automaticky sa denne vyhodnocujú všetky zmeny a poverený pracovník je schopný všetko jednoducho skontrolovať. Za dôležité považujem aj sledovanie e-mailovým monitoringom zmien, ktorý nás okamžite informuje o novo vzniknutých rizikách.

Ing. Lubomír Slabý

Ekonomický a IT riaditeľ


GIENGER spol. s r.o.

velkoobchod TZB

Počet zamestnancov: 250 - 499 zamestnancov

Obrat: 1,5 mld a viac Kč

Pri dennej práci potrebujeme správne ohodnotenie obchodného partnera z hľadiska bonity – schopnosti vyrovnať svoje záväzky, čo je najlepšou prevenciou vzniku pohľadávok. Najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou je pre nás kreditná informácia získaná prostredníctvom služby Creditcheck. Rýchly výsledok vyhodnotenia dát o podnikateľskom subjekte znamená úsporu nielen časovú, ale aj finančnú.

Ing. Tomáš Stachovec

Vedúci Správy pohľadávok


Berger-Huck s.r.o.

výrobca sietí a detských ihrísk

Počet zamestnancov: 6 - 9 zamestnancov

Obrat: 30 mil - 59999999 Kč

Prakticky každý deň potrebujeme kontrolovať bonitu nových alebo existujúcich zákazníkov. K tomu je pre nás nevyhnutná služba Creditcheck, ktorá nám dáva väčší prehľad o ich hospodárení a tým chráni našu solventnosť. Okrem iného, vďaka priamemu napojeniu na informačný systém Helios Orange máme potrebné informácie stále online!

Pavel Drahorád

Vedúci predaja


TAŠ-STAPPA beton, spol. s r.o.

výroba betónových zmesí, sendvičových panelov a predaj kameniva

Počet zamestnancov: 25 - 49 zamestnancov

Obrat: 30 mil - 59999999 Kč

Kvôli rastúcim pohľadávkam sme spoločne s dcérskou spoločnosťou PURLIVE boli nútení lepšie vyberať a teda aj overovať našich odberateľov. Vďaka prepojeniu CreditChecku s informačným systémom Helios máme rýchlu a prehľadnú informáciu o všetkých zmenách, ktoré u vybraných firiem nastali. Pre naše potreby bola platená služba spoločnosti Creditcheck jasnou voľbou.

Jan Trněný

Vedúci strediska Kamenivo


SERVIS CLIMAX a.s.

výroba tieniacej techniky

Počet zamestnancov: 250 - 499 zamestnancov

Obrat: 500 mil - 999999999 Kč

Počet našich odberateľov v Česku je viac než 1500 a potrebujeme mať prehľad o ich ekonomickej situácii. Odvtedy, čo sme Creditcheck prepojili s naším podnikovým informačným systémom, máme tieto informácie vždy k dispozícii online. A navyše v prehľadnej forme.

Dagmar Piskláková

Správca pohľadávok


PIVOVAR SVIJANY, a.s.

pivovar

Počet zamestnancov: 100 - 199 zamestnancov

Obrat: 1 mld - 1 499999999 Kč

Pri overovaní zákazníkov intenzívne využívame CreditCheck integrovaný do nášho podnikového systému Helios Green. Navyše má naše obchodné oddelenie možnosť si priamo z aplikácie CreditCheck kohokoľvek v prípade potreby detailne overiť tiež v Centrálnej evidencii exekúcií, čo sa nám veľmi osvedčilo. Všetkých dôležitých partnerov máme zároveň sledovaných monitorovaním, takže môžeme okamžite reagovať na novo vzniknuté skutočnosti.

Petr Hořejší

Ekonóm


Geis CZ s.r.o.

Ostatné vedľajšie činnosti v doprave

Počet zamestnancov: 500 - 999 zamestnancov

Obrat: 1,5 mld a viac Kč

Vďaka Creditchecku máme aktuálne informácie o odberateľoch, ktoré sú prepojené s našimi systémami tak, že sme pri vzniku možných rizík včas informovaní. To isté platí pre dodávateľov, u ktorých Creditcheck poskytuje okrem iného kontrolu registrácie DPH a nespoľahlivého plátca. Na systéme oceňujeme hlavne prehľadnosť, rozsah informácií a veľkú mieru flexibility.

Martin Sobola

Manažér financií a controllingu


Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Glassolutions

Významný hráč na trhu so sklennými výplňami, fasádnymi a interiérovými sklami

Počet zamestnancov: 1000 - 1499 zamestnancov

Obrat: 1,5 mld a viac Kč

Aplikáciu Creditcheck využívame viac než dva roky. Vybrali sme si ju okrem iného aj preto, že ju možno integrovať do ERP systému. Na spolupráci oceňujeme predovšetkým pružnosť spoločnosti a ochotu prispôsobiť sa na mieru našim potrebám. Dôležitým zdrojom informácií sú pre nás tiež online upozornenia z emailového monitoringu zmien – vzhľadom na pomerne vysoký počet aktívnych subjektov nie je ručná kontrola nových udalostí takmer možná. Hojne využívame možnosti priameho prekliku z emailu rovno do insolvenčného či obchodného registra. Creditcheck môžem len odporučiť.

Petr Jirásek

Finančný riaditeľ


Creditcheck v číslach

13
rokov skúseností
1500+
klientov
3.9 mil.
milióny nami proverených firiem
169 tis.
tis odoslaných monitoringov za rok
68
informačných zdrojov
136
integrácií do ERP a CRM systémov
123 tis.
tis dopytov do centrálneho registra exekúcií